Konuyu Oyla:
  • Toplam: 1 Oy - Ortalama: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Apple PowerBook G4 internet (wi-fi) sorunu
Merhabalar. Çok uzatmadan soruna geçeceğim. Elime PowerBook G4 marka bir notebook(ya da macbook; artık adı neyse) geçti. 

Wi-fi'ye bağlanmıyor. Bağlanıyor ancak ya modemin dibinde(yani gerçekten dibinde) olmak gerek ya da modemle aranda 5-10 adım mesafe bulunması gerek. Aşağıdaki gibi bir dükkanda deniyorum interneti.
1M95Jp.png

Resimdeki gibi olduğuna bakmayın. dükkanların genişliği bu kadar büyük değil. Neyse asıl sorun şu. Apartman yazdığım binanın önünden full çekiyor internet. Ancak aradaki dükkan önüne geldiğimde 2 çizgi gidiyor(4 çizgi olduğunu varsayarsak) wifi almak isteyen dükkanın önüne geldiğim an gidiyor. TP-Link'in bir cihazını denedim; sonuç aynı. Nasıl çözerim.?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Sende MSI laptop vardı. Bunun iş için kullanılacağını varsayarak fazla yer kaplamayan ama işlevsel olarak işini görecek Sinyal güçlendiricileri öneriyorum USB ile aygıta bağlanıyor. Gerçekten eski tanıdığım kullanıyordu ve ciddi bir şekilde uzağı çekiyordu. Neredeyse 1 cadde fark vardı arada.

Bu arada bu "fiberliyoruz" zımbırtısı sayesinde ADSL modem kısıtlandı. Gerçekten dibinde bile olsan yavaş kullanabiliyorsun interneti. Yani TT projesi olmasaydı belki internet kullanabiliyor olurdun.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-02-2016 Saat: 00:44)rayray93 Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Sende MSI laptop vardı. Bunun iş için kullanılacağını varsayarak fazla yer kaplamayan ama işlevsel olarak işini görecek Sinyal güçlendiricileri öneriyorum USB ile aygıta bağlanıyor. Gerçekten eski tanıdığım kullanıyordu ve ciddi bir şekilde uzağı çekiyordu. Neredeyse 1 cadde fark vardı arada.

Bu arada bu "fiberliyoruz" zımbırtısı sayesinde ADSL modem kısıtlandı. Gerçekten dibinde bile olsan yavaş kullanabiliyorsun interneti. Yani TT projesi olmasaydı belki internet kullanabiliyor olurdun.

evet MSI vardı. Aile dostu diye tabir edebileceğim birinin bilgisayarı. yürü gidiyoz diyo. nereye dedim dükkana bilgisayarı düzeltmeye dedi. 2 farklı cihaz denedik ama sonuç yok. yani en fazla 2 dükkanlık mesafede işe yarıyor. dükkanın için girdiğim anda internet gidiyor. Denediğim cihazdan biri: Artes
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Internet sahibinin dükkanindaki modemle alakalidir. Eski modemler cok fazla mesafeye kizil ötesi sinyali yaymaz.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-02-2016 Saat: 01:22)#Pirate Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Internet sahibinin dükkanindaki modemle alakalidir. Eski modemler cok fazla mesafeye kizil ötesi sinyali yaymaz.

mobilden veya kişisel bilgisayarımdan bağlanıyor ama?
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
Oncelikle sorun dediginiz gibiyse aradaki dukkanda ayna veya dolu duvar veya aliminyum folyo tarzi birsey olmali sinyali engelleyecek bunlar sinyali yansitir bu yuzden sikinti olur mesela ben 100 metrekare ev icinde extender kullaniyorum ayna var diye modemde 1 aylik var degil dandik bir modemde degil fiberoptik ve wifi yayicidan olusuyor ama gel gorki 1 ayna isi berbat ediyor.
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:
(20-02-2016 Saat: 05:00)Edward Nickli Kullanıcıdan Alıntı:
(20-02-2016 Saat: 01:22)#Pirate Nickli Kullanıcıdan Alıntı: Internet sahibinin dükkanindaki modemle alakalidir. Eski modemler cok fazla mesafeye kizil ötesi sinyali yaymaz.

mobilden veya kişisel bilgisayarımdan bağlanıyor ama?

Artes'in bu konumda çalışması gerekirdi. Laptop 'da sıkıntı var o zaman
Ara
Cevapla PGM
Teşekkür verenler:

Hızlı Menü:

Şu anda bu konuyu okuyanlar:

Grafik Destek Platformu | Aslında Herşey -

Online Shopping App
Online Shopping - E-Commerce Platform
Online Shopping - E-Commerce Platform
Feinunze Schmuck Jewelery Online Shopping